Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Sala Integracji

Sala Integracji

Jest to największa sala w naszym ośrodku. Sala wyposażona jest w telewizor, projektor, tablice do pisania, gry planszowe, piłkarzyki oraz wiele innych sprzętów przydatnych w terapii.

To tu odbywają się nasze największe imprezy, spotkania towarzyskie na które zapraszamy gości oraz inne zajęcia terapeutyczne takie jak:

  • Trening umiejętności społecznych którego celem jest nauka prawidłowych relacji z otoczeniem, umiejętności podtrzymywania rozmowy, aktywnego słuchania, asertywności, rozwiązywania problemów.
  • Trening umiejętności interpersonalnych i rozwiązywania problemów – zajęcia mają na celu zdobycie oraz doskonalenie umiejętności nawiązywania kontaktów społecznych, zachowywania się w miejscach publicznych, urzędach, banku itp.
  • Trening umiejętności komunikacyjnych - w tym z wykorzystaniem alternatywnych i wspomagających sposobów porozumiewania się, w przypadku osób z problemami w komunikacji werbalnej. Celem zajęć jest nabycie podstawowych umiejętności komunikacyjnych, których brak staje się przyczyną wielu nieporozumień i konfliktów.

Treningi prowadzone są przez pedagoga Annę Barszczewską.

 

 

Ponadto na Sali Integracji realizowane są zajęcia w ramach terapii:

  • teatralno-muzycznej. Zajęcia te mają na celu uwrażliwienie uczestnika na muzykę, otaczający świat, wyciszenie, rozładowanie emocji poprzez naukę śpiewu, słuchanie muzyki, zabawy muzyczne, taneczne, udział w różnych przeglądach, konkursach muzycznych.