Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Eko Akcja- Jak nie my to kto?

Utworzono dnia 26.04.2022
W ostatnim czasie zorganizowaliśmy akcję ekologiczną pod nazwą: Jak nie my to kto? Sam pomysł zrodził się w lutym, choć już wcześniej podejmowaliśmy temat ekologii produkując ekologiczne zawieszki, płyny do szyb czy zapachy samochodowe.
Tym razem postanowiliśmy zaprosić do naszej Eko- Akcji inne ośrodki. Wyszliśmy z założenia, że ziemia jest naszym dobrem wspólnym. Skoro tak, to i my możemy i powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by to dobro szanować. Uznaliśmy, że razem mamy moc większego działania, a jeśli będzie nas jeszcze więcej, będziemy w stanie zrobić o wiele więcej. Trzeba zacząć właśnie od siebie, i włączyć innych do działania. To był nasz pomysł na całą akcję.
Do akcji włączyło się 7 ośrodków. Łącznie było to ponad 80 osób, które aktywnie wzięły udział w akcji. Były to:
Środowiskowy Dom Samopomocy w Fabianowie
Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Pleszewie
Środowiskowy Dom Samopomocy w Odolanowie
Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobieszczyźnie
Środowiskowy Dom Samopomocy w Jarocinie
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jarocinie
oraz organizatorzy Środowiskowy Dom Samopomocy w Czerminie.
W trakcie ,,burzy mózgów’’ wyłoniliśmy serię zadań do wykonania dla chętnych, którzy chcą nas wesprzeć w tej inicjatywie i włączyć się do akcji. Spośród wielu pomysłów, zdecydowaliśmy się przedstawić 6, takich, które reprezentowały różny stopień trudności , odpowiedni dla naszych uczestników akcji, ale które zostawiały dużo miejsca na kreatywność, własną inicjatywę i oryginalny sposób wykonania.
Najważniejsze dla nas to wykorzystanie przez uczestników projektu umiejętności , które nabyli w trakcie prowadzenia działań ekologicznych, w codziennym życiu.
Ta akcja miała też uwrażliwiać na problem zaśmiecania planety, zachęcać do działań ekologicznych i promować postawy proekologiczne wśród naszych uczestników i nie tylko. Z efektów akcji jesteśmy bardzo zadowoleni, zwłaszcza, że odbiła się ona szerokim echem w naszej lokalnej społeczności.
Dla każdego ośrodka przygotowaliśmy podziękowania i Eko upominek. Jeszcze raz dziękujemy każdemu kto razem z nami włączył się do naszej eko -akcji ☺️.
Zachęcamy was do obejrzenia filmiku podsumowującego naszą akcję

ZAŁĄCZNIKI:

  • Film Eko Akcja
    Utworzono dnia 26.04.2022, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 11

W poprzednim tygodniu: 41

W tym miesiącu: 105

W poprzednim miesiącu: 170

Wszystkich: 4368